Badania w zakresie optymalizacji doboru odmian w ekologicznej uprawie roślin rolniczych, takich jak: len, lnianka, rzepak, rośliny bobowate lub zboża (w tym gatunki dawne np. płaskurka, samopsza, orkisz), zalecanych do produkcji polowej towarowej.
Określenie dobrych praktyk ochrony przed agrofagami w tych uprawach.
Badania nad doborem odmian zbóż jarych do uprawy w rolnictwie ekologicznym. Ekologiczne doświadczalnictwo terenowe – EDO dla zbóż jarych.
Cele wspieranego projektu: • ocena przydatności do uprawy w gospodarstwach ekologicznych najnowszych odmian pszenicy jarej zwyczajnej oraz orkiszu, samopszy i płaskurki, • ocena przydatności do uprawy w gospodarstwach ekologicznych najnowszych odmian owsa zwyczajnego i nagiego, • ocena przydatności do uprawy w gospodarstwach ekologicznych najnowszych odmian jęczmienia jarego, • opracowanie dotychczasowych wyników badań prowadzonych w IUNG-PIB na temat przydatności odmian owsa do uprawy w systemie ekologicznym i przedstawienie ich w formie broszury oraz na specjalnie utworzonej stronie internetowej.
- Badania w zakresie doboru odmian zbóż ozimych i ich przydatności dla przemysłu piekarskiego i makaronowego. Decyzja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr HOR.re.027.6.2018. Współwykonawstwo w projekcie – dr A. Gałązka, prof. Dr hab. S. Martyniuk, E. Grzęda.