WARSZTATY NAUKOWE
„Preparaty mikrobiologiczne w rolnictwie i ochronie środowiska”
Puławy, 10 maja 2024 r.
[/ultimate_info_table]
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach naukowych pt. „Preparaty mikrobiologiczne w rolnictwie i ochronie środowiska”. Do udziału w warsztatach zapraszamy pracowników naukowych i doktorantów, przedstawicieli Ośrodków Doradztwa Rolniczego, urzędników administracji państwowej, pracowników sektora rolnego, rolników, przedstawicieli firm agrochemicznych, uczniów i studentów kierunków rolnictwo – ochrona środowiska oraz specjalistów reprezentujących różne dyscypliny i specjalności wiążące się z problematyką obrad. Warsztaty naukowe odbędą się w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach w dniu 10 maja 2024 r.
Niniejsze wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania naukowców i praktyków zajmujących się zagadnieniami dotyczącymi zastosowania w praktyce preparatów mikrobiologicznych, a także badaniami z obszarów związanych z ekologią mikroorganizmów, ochroną środowiska oraz rolnictwem i ogrodnictwem.
Warsztaty naukowe będą zorganizowane w ramach realizacji zadania 1.7 dotacji celowej MRiRW w 2024 r. pt. „Preparaty mikrobiologiczne”
W ramach organizacji warsztatów zostaną przedstawione następujące zagadnienia:
- Biologizacja rolnictwa — znaczenie mikroorganizmów w jakości gleb i plonowaniu roślin;
- Zastosowanie preparatów mikrobiologicznych w rolnictwie;
- Wprowadzanie do obrotu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin oraz nawozowych produktów mikrobiologicznych;
- Komercjalizacja preparatów mikrobiologicznych;
- Rolnictwo regeneratywne w kontekście stosowania preparatów mikrobiologicznych.
UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY
Warsztaty naukowe zorganizowane są w ramach realizacji zadania 1.7 dotacji celowej MRiRW
w 2024 r. pt. „Preparaty mikrobiologiczne”
WAŻNE DATY
15.03.2024 – termin zgłoszenia udziału w warsztatach
29.03.2024 – termin przesłania streszczenia
10.05.2024 – warsztaty naukowe
Warsztaty otrzymały Patronat Honorowy
Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego
Zgłoszenie udziału w warsztatach należy przesłać na adres sekretariatu (preparaty@iung.pulawy.pl) do dnia 15.03.2024 roku.
Streszczenia prac o objętości 1 strony powinny być przygotowane zgodnie z załączoną instrukcją i przesłane na adres sekretariatu (preparaty@iung.pulawy.pl) do dnia 29.03.2024 roku.
Patronat Honorowy
Patronat medialny
Autorów prezentowanych podczas warsztatów wyników badań (zarówno prezentacji ustnych, jak i posterowych) zapraszamy do bezpłatnej publikacji w Polish Journal of Agronomy: https://redakcjapja.iung.pl/index.php/pja
Polish Journal of Agronomy (PJA) jest recenzowanym czasopismem naukowym, obejmującym tematykę szeroko rozumianej produkcji roślinnej i rolniczych zagadnień środowiskowych. Publikowane są w nim recenzowane oryginalne prace naukowe, artykuły przeglądowe i komunikaty naukowe z zakresu:
– agrotechniki (uprawa, nawożenie, ochrona roślin, hodowla, mechanizacja);
– nauk przyrodniczych związanych z rolnictwem (mikrobiologia, gleboznawstwo, biochemia, fizjologia roślin, genetyka, ekologia/ochrona środowiska);
– ekonomiki produkcji roślinnej;
– zarządzania rolniczą przestrzenią produkcyjną.
Autorzy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z publikacją artykułów w PJA. Dodatkowym ułatwieniem jest maksymalne uproszczenie przygotowania manuskryptów pod względem technicznym. Wszystkie artykuły opublikowane w PJA są udostępniane czytelnikom bez ograniczeń na licencji CC BY-SA.